Ślub i wesele – to będzie kosztować

Post in Społeczeństwo

Całościowe przygotowania uroczystości ślubnej i weselnej to ogromna ilość pracy. Powinno się ją zacząć nawet na sporo miesięcy przed tym niezapomnianym dniem. Jeśli przystąpimy do nich dużopóźniej, ryzyko, że nie zdążymy z przygotowaniem wszystkiego, jest bardzo duże. Aby jednak dobrze przygotować wszystko, co jest związane z tym wspaniałym, powinniśmy liczyć się z kosztami. Co z reguły kosztuje wyjątkowo dużo?

Wynajęcie sali na wesele.

To rzecz jasna jeden z największych kosztów. Musimy się z tym liczyć i zdecydować się na drogą salę, w której będziemy się bawić, lub zdecydować się na tańszą, nie zawsze jednak najlepszą.

Jedzenie.

Koszty jedzenia weselnego oczywiście zależą od od bawiących się na weselu gości. Im większa liczba naszych gości, tym wyższy koszt. Przy wybieraniu menu weselnego, należy jednak sprawdzić, czy określona suma za wyżywienie jednego gościa obejmuje wszystkie dania. Często za niektóre dania na weselu, ciasto, czy produkty alkoholowe, powinno się dopłacić osobno.

Fotograf na ślub.

Fotograf na ślub i specjalista nagrywający film, to wydawać by się mogło bardzo małe wydatki. Nic bardziej mylnego. Sam doskonały fotograf.

to koszty, jakie sięgają ponad tysiąc pięćset złotych, często osiągają 2 tysiące. Koszt nagrania filmu z wesela z reguły jest trochę niższy, jednak często również będzie to suma sięgająca tysiąca złotych.

Dekoracja sali na wesele i samochodu.

To także również małe koszty. Z zaskoczeniem możemy jednak odkryć, że za te drobne rzeczy musimy zapłacić naprawdę sporo. Rozważając udekorowanie sali i samochodu, dopytajmy osoby, które będą je wykonywać, jakie będą wydatki z tym związane.

Ślub i wesele to niemałe koszty.

Wesele to niesamowite koszty które potrafią przerazić. Trzeba mieć tego świadomość. Rzecz jasna, w niektórych przypadkach można odrobinę zaoszczędzić, jeżeli jednak chcemy, by uroczystość ślubną i nasze wesele zorganizować doskonale, bez zapłacenia wielu tysięcy złotych nie ma takiej opcji.