Niedrogie latanie poza sezonem wakacyjnym

Post in Turystyka

Obecnie żyjący Polacy mają szansę zobaczyć niemalże każdy zakątek Ziemi, a co najważniejsze, nie dotyczy tojedynie najbogatszych mieszkańców. Od kiedy tanie linie lotnicze pojawiły się u nas, możemy za bezcen podróżować w obrębie Europy oraz dalej. Pewnie, że żeby znaleźć najlepsze oferty musimy umieć ich szukać, a także decydować się na wycieczkę w odpowiednim terminie.

W zależności od kraju, który chcemy zwiedzić, odmienny miesiąc będzie najciekawszy w kwestii temperatury. Jednak wówczas, ceny za hotel lub samolot będą znacznie wyższe, bowiem najwięcej turystów wówczas nadciąga. Dobrym przykładem będzie Izrael – w momencie naszej wiosny temperatura tam jest najlepsza, bez deszczu i męczących upałów. Jeśli jednak pragniesz tam pojechać za przysłowiowy grosz, najtańsze loty spotkasz jesienią. Co prawda zwiedzanie Ziemi Świętej może być zakłócane opadami, ale mimo to temperatura jest o wiele wyższa niż w Polsce. Także Barcelona, jedno z najczęściej odwiedzanych miast przez Polaków, może być tania. Lotniczy bilet w najpopularniejszym sezonie letnim kosztuje niekiedy 1000 złotych w obie strony. Cena ta jednak drastycznie się zmniejsza w sezonie jesiennym, kiedy to można się tam wybrać już za sto złotych. A Barcelona posiada delikatniejszy klimat, nawet w listopadzie zobaczymy tam mnóstwo słońca. Dodatkowo bez skwaru zwiedzanie będzie milsze. Również osoby chcące polecieć do USA muszą wziąć pod uwagę termin. Do Los Angeles, kultowego miejska, najlepiej udać się w lutym, wtedy to lot bezpośredni z Europy kosztuje mniej, niż lot do Nowego Jorku w lipcu lub sierpniu. Dużo osób z Polski, które pragną odwiedzić Kalifornię chętnie rezerwują ten czas, bowiem jest to sezon spokojniejszy, z niewielką liczbą turystów.

neujahrswünsche geschäftlich

Jeżeli podróżowanie to dla ciebie coś więcej, niż leżenie na plaży, latanie poza szczytowym sezonem powinno cię zainteresować. Bowiem znane miejsca, jak Izrael czy Barcelona, najczęściej odwiedzane są w miesiącach upalnych, co znacznie winduje cenę lotów. Zatem warto zobaczyć te miejsca w chłodniejszych okresach, kiedy to na spokojnie wszystko zobaczymy.