Dlaczego się umotywować do wojny z nadwagą?

Post in Zdrowie

Nadmierne kilogramy powodują, że nasz nastrój ulega pogorszeniu. Dopada nas dół, marazm i bierność do wszelkich aktywności życiowych.

Odmawiamy widywania się w gronie przyjaciół. Dopada nas strach przed tym jak osądzą nas inni. Musimy więc odchudzić się. Nadrzędnym działaniem prowadzącym do osiągnięcia triumfu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy motywacji działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Motywacja zewnętrzna to na przykład kolejna bluzka, nowe kolczyki, podróż w wymarzone miejsce. Pobudka wewnętrzna to nasze lepsze usposobienie, pochwała znajomych czy zachwyt w oczach obcych osób. W jaki sposób więc zmotywować się do walki z nadwagą?

1. Zawsze przypominaj sobie, że każdy motywuje się inaczej. Intencje Twojej przyjaciółki nie są Twoim zamysłem. Zastanów się co sprawia u Ciebie tak dużą chęć walki z otyłością?

2. Zgadzaj się na niewielkie potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do zdobycia powodzenia nigdy nie jest prosta.

3. Wyobrażaj sobie swoje życie jak osiągniesz cel. To pomoże Tobie przeżyć w decyzji.

4. Chwal siebie i wyróżniaj nawet za nieduże sukcesy. Tylko nie łakociami. Pozwól sobie na bilet do opery, wizyta w SPA, biżuterię .

5. Poszukaj kolegę, z którym będziesz ścigać się. Waszym celem będzie, kto szybciej zrzuci kilka kilogramów. Rywalizacja często pomaga przetrwać trudne chwile i osiągnąć sukces.

Pamiętaj, że nawet jeśli za pierwszym razem zrezygnujesz, zawsze możesz podjąć swoją drogę po raz kolejny.